Wykańczanie wnętrz ma na celu nie tylko sprostanie estetycznym oczekiwaniom. To także kwestia czysto praktyczna, bo sposób wykończenia i obecność różnych elementów może ułatwiać lub utrudniać codzienne życie. Co więcej, może też wpływać na koszty utrzymania mieszkania, co przecież nie pozostaje bez znaczenia dla naszego komfortu. Dlatego nasza firma zawsze stawia na rozwiązania, które łączą estetykę z funkcjonalnością. Oto kilka przykładów.

Dobre oświetlenie – oszczędzanie energii i tworzenie klimatu

Jeśli chodzi o oświetlenie, to warto zainwestować w jedno główne źródło światła w pomieszczeniu oraz w źródła dodatkowe, np. lampy, światełka, ledy. Dzięki temu można stworzyć wszystkie pożądane warunki w pomieszczeniu: do pracy, do odpoczynku, do spotkania w gronie przyjaciół. W zależności od potrzeb uruchamia się różne rodzaje światła i dostosowuje jego natężenie. Ale ważne jest, aby rozwiązanie to było też maksymalnie energooszczędne. Dlatego zastosowane systemy oświetleniapowinny być nowoczesne, a układ świateł zorganizowany tak, żeby działać jak najbardziej optymalnie.

Wydajne ogrzewanie i rekuperacja

Inną ważną kwestią jest temperatura w pomieszczeniach oraz ich wentylacja. Jeśli nie chcemy płacić dużych pieniędzy za ogrzewanie, warto postawić na nowoczesne systemy grzewcze oraz na montaż rekuperacji, która pozwala odzyskiwać ciepło. Kwestie estetyczne można rozwiązać w bardzo łatwy sposób: ogrzewanie podłogowe umożliwia ogrzanie pomieszczeń, a urządzeń grzewczych w ogóle nie ma w zasięgu wzroku. Rekuperacja natomiast jest umieszczona w wewnętrznych strukturach budynku, a kratki wentylacyjne i inne części systemu widoczne w pomieszczeniach można potraktować jako elementy dekoracyjne i dobrać je stylistycznie do wnętrza.

Okna i drzwi – ochrona i estetyka

Jeśli chodzi o elementy wyposażenia takie jak drzwi i okna, to bez wątpienia oferta producentów jest w stanie zaspokoić zarówno estetyczne, jak i użytkowe potrzeby klientów. Okna i drzwi o właściwościach termoizolacyjnych i antywłamaniowych mogą się jednocześnie prezentować bardzo atrakcyjnie i trafnie wkomponowywać w stylistykę budynku czy pomieszczenia.

Takie właśnie rozwiązania – energooszczędne, klimatyczne i praktyczne oświetlenie, nowoczesne systemy grzewcze i sprawna rekuperacja, solidne i estetyczne okna i drzwi – zawsze oferujemy naszym klientom. Przekonaliśmy się wielokrotnie, że nasze propozycje spotykają się z dużą aprobatą i trafnie spełniają potrzeby w wielu aspektach związanych z wykańczaniem i urządzaniem mieszkań i domów.