Firmy remontowo-budowlane powinny zatrudniać pracowników o zróżnicowanych kompetencjach i rolach. Wszystko zależy oczywiście od tego, jakie usługi realizuje firma, bo nie każda wykonuje kompleksowe budowy. Czy warto w takim razie mieć w firmie zatrudnionego operatora HDS? Z naszego punktu widzenia – jak najbardziej TAK!

Czym zajmuje się operator HDS?

Co to znaczy skrót HDS? Jest to hydrauliczny dźwig samochodowy, który używany jest w profesjonalnym transporcie. HDS to systemy samobieżnych dźwigów zainstalowane w samochodzie transportowym, które znacznie poszerzają możliwości załadunku i rozładunku.

Z punktu widzenia firmy remontowo-budowlanej, świadczenie usług HDS to ogromny atut. Dzięki temu firma staje się samowystarczalna pod względem transportowym. Nawet najtrudniejsze do przewozu materiały budowlane może w takiej sytuacji przewieźć samodzielnie.

Chcąc postawić na rozwój firmy i zagwarantować jej sukces na rynku usług budowlanych, warto zainwestować w specjalistów. Firma, która chce kompleksowo budować i remontować domy, musi mieć w swoich szeregach nie tylko budowlańców z odpowiednimi umiejętnościami, ale również hydraulika, elektryka czy właśnie operatora HDS.

Jakich uprawnień potrzebuje operator HDS? Uprawnienia i badania operatorów

Osoba pracująca na stanowisku operatora HDS musi spełniać kilka warunków. Przede wszystkim mieć ukończony kurs w tym kierunku oraz pozytywnie zdany egzamin przed państwową komisją Urzędu Dozoru Technicznego. Inne warunki formalne to:

  • ukończone 18 lat,
  • minimum podstawowe wykształcenie,
  • zdane prawo jazdy kategorii C.

Przed zatrudnieniem koniecznie trzeba wykonać badania operatorów. Mowa tu o badaniach lekarskich i badaniach psychologicznych. Odpowiednie zaświadczenia medyczne oraz potwierdzone kwalifikacje otwierają kandydatowi drogę do podjęcia pracy w charakterze operatora.

Nasza firma zatrudnia specjalistów z wielu dziedzin w zakresie usług remontowych i budowlanych. Przekonaliśmy się, że znacznie korzystniej jest skompletować sprawdzoną i rzetelną ekipę, która podejmie się każdego zadania, niż zlecać coś podwykonawcom lub szukać fachowców do jednorazowych zleceń. Nasz operator HDS, tak jak i inni fachowcy w naszej firmie, posiadają niezbędne uprawnienia, badania operatorów maszyn oraz cenne doświadczenie. Pracownicy DAWPOL tworzą doskonały, zgrany i samowystarczalny team, który wykonuje zadania sprawnie i profesjonalnie. Przekonaj się o tym sam, korzystając z naszych usług budowlanych!